Genel

USB (Autorun) Virüs Engelleyicisi


Bu program sayesinde Taşınabilir disklerinize yazılım koruması koyarak Autorun virüslerinin bulaşmasını engelleyebilirsiniz.

Not: Uygulamamız antivirüs programı değildir, sadece otomatik olarak harici disklerinize virüs bulaşmasını engelleyen bir yazılımdır.

Görüş ve önerilerinizi bekliyoruz.
Selam ve Dua ile

İNDİR

Kategoriler: 

Hoşgeldin Ramazan

Sevgili Kardeşlerim.
Bu senede hayırlısı ile Ramazan ayına kavuştuk, sizlerinde bildiği gibi Ramazan ayı her sene 10-11 gün öne gelerek her mevsimde oruç tutmanın tadına varıyoruz, Allah c.c. bu sıcak günlerde bizlere hayırlısı ile sabrını versin İnşallah.

Ramazan ayınız mubarek olsun.
Dualarınızı esirgemeyin.

Selam ve Dua ile.

Kategoriler: 

Muhsin Yazıcıoğlu Ölümü Böyle Anlattı...

MUHSİN YAZICIOĞLU

BÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu, geçtiğimiz hafta Karaman ziyaretinde ölüm üzerine bir konuşma yaparak, “Hiç birimizin garantisi yok. Şurada ayakta duranın da, oturanın da garantisi yok” şeklinde konuşmuştu.
5 kişiyle birlikte bindiği helikopter düşen ve hayatını kaybeden BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu, 19 Mart günü partisinin Karaman Seçim Bürosu’nda şunları söylemişti:

Kategoriler: 

Bir Profesörün İlk Namazı

Amerika’nın çeşitli üniversitelerinde görev yapan matematik Prof. Jefry Lang, İslam’a giriş hikayesini yazdığı ‘Melekler Soruncaya Kadar’ isimli eserinde ilk namazını şöyle dile getiriyor:

Kategoriler: 

Atatürk'e namaz ihbarı yapınca...

atatürk
Atatürk'e NAMAZ ihbarı yapınca...
Atatürk, yanına gelip namaz kılan bir subayı ihbar eden Vekil'e nasıl bir tepki verdi?

Mustafa Kemal Atatürk'ün, namaz kılan yüksek rütbeli bir subayı ihbar eden milletvekilinin trenden indirilmesini istediği ortaya çıktı.

Kategoriler: 

Emre İtaat

Ebu Zerri'l-Gıfari(r.a),Peygamber efendimiz(s.a.v)'in hizmetini görüyor,akşam olduğunda da,yatacak başka bir yeri olmadığı için,mescide gidip,orada istirahatediyorlardı.Bir gece peygamber efendimiz(s.a.v) mescide girdiğinde,Ebu Zerri'l-Gıfari(r.a)'yi,mescidin toprak zemininde uyuduğunu gördüler.Onu uyandırıp,
"Niçin burada yatıyorsun?" diye sordular.Ebu Zerr(r.a);
"Yatacak başka bir yerim yok,ya Resulullah."dedi.Resulullah(s.a.v),Ebu Zerr'in yanına oturarak,onunla konuşmaya başladılar:

Kategoriler: 

Hediyelik cicek

Selamun aleykum,
sizlerle bir calismami paylasmak istedim.Ozellikle butce dostu olan bu calismayi begeneceginizi umarim.


Kategoriler: 

Hosgoru 3

İçinde yaşadığımız ülkenin insanları, 8. yy.'dan itibaren müslüman olmaya başlamışlardır. O tarihten itibaren müslümanlaşan insanlar ferdi ve toplumsal anlamda da, huzuru yakalamışlardır. Huzurun adresini yakalayan insanımız tüm olumsuzluklar içinde bile, maneviyatını (moral gücünü) kaybetmemiş, hem dünya geleceğine hem de ahiret geleceğine umutla bakmışlardır. Gerek kardeş kavgaları, gerekse Moğol istilası gibi kökten maneviyatı çökertici hadiseler bile, onların umutlarını yok edememişse, bunun sebebi sahip oldukları inançtır.

Kategoriler: 

Mehmetcik

Hıristiyanların acımasızlığına, gaddarlığına rağmen,Türk askeri her zaman onlara insanca davranmıştır. Bunun pek çok örneği vardır. Mesela, Türk askeri Mehmet, Çanakkale’de İngilizlerle savaşırken yaralanır. Haydarpaşa Hastahenesinde tedavi edilir. Ayağı bir parça sakat kaldığı için hafif hizmete ayrılır; hastahane hizmetinde alıkoyulur.

Mehmet’e bir gün Haydarpaşa istasyonundan hastahaneye götürmek üzere esir İngiliz askeri teslim edilir. Hasta İngiliz askerle yağmurlu bir havada kör topal yola devam ederler.

Kategoriler: 

1380 Tane Hurafemiz Var!

Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye'de hemen her şehirde yaygın olarak
bilinen 1380 hurafe ve 19 fal türü belirledi.

Diyanet işleri Başkanlığı'nın yayın organı "Diyanet" değisinde
"21'inci Yüzyıl Türkiyesi'nde Hurafeler" konusu ele alındı.

İl müftülüklerinden Diyanet'e gelen bilgilere göre, Türkiye'de yaygın
olarak bilinen 1380 hurafe bulunuyor.

Hurafelerin bazıları şöyle:

-Çocuğu olmayanlara deve dili yedirmek,
-Konuşamayan çocukların konuşabilmesi için cuma namazından sonra

Kategoriler: 

Sayfalar