Kadir Gecesi

“Doğrusu biz Kur’an’ı Kadir Gecesi’nde indirmişizdir. Kadir Gecesi’nin ne olduğunu sen bilir misin? Kadir Gecesi bin aydan hayırlıdır. Melekler ve Cebrail o gecede Rablerinin izniyle her türlü iş için inerler. O gece, tanyerinin ağarmasına kadar bir esenliktir.”(Kadir Suresi)

Rahmet, bereket ve çok feyizli bir maneviyat mevsiminin sonuna yaklaşmış ve manevi duyguların doruğa çıktığı Kadir Gecesine Cenab-ı Hakk’ın lütfu ile bir kere daha ulaşmış bulunuyoruz. Kadir gecesi esenliğin tüm evreni kuşattığı bağışlama ve af gecesidir. Bu geceye ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.İçerisinde Kadir gecesi bulunmayan Bin aydan daha hayırlı olan, sabır ve gayret imtihanının kazanıldığı böylesi mübarek gecelerin aramızdaki yardımlaşmayı ve beraberliği pekiştirdiği, gelip geçici olanın değil kalıcı ve ebedi olanın insanı yücelttiği bu kutlu gecede; gönüllerimiz, maddi ve manevi birçok güzellikleri, rahmeti, bereketi ve mağfireti bir arada yaşamaktadır.

Hakkında nazil olan müstakil bir sure ile Cenab-ı Hak tarafından bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilen Kadir Gecesi tüm insanlık için hayırlara vesile olur inşaallah…

İnsanlık değerlerinin sık sık bozulduğu, düşünce ve niyetlerin bulandırıldığı, vicdanlarda bütün insanlığı kucaklayacak umumi merhamet duygularının zayıfladığı, fertlerin çözülmeye ve mutsuzluğa doğru sürüklendiği günümüzde; kalpleri iman esasları üzerine sabitlemek, niyetleri salih amellere yönlendirmek ve ahlakı; sevgi, güler yüz, anlayış ve kardeşlikle bütünleştirmek önem arz etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta siz olmak üzere, Ümmet-i Muhammed'in bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilen Kadir Gecesi’ni tebrik eder, bu gecenin, ülkemizin, Alem-i İslam'ın birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın hidayet, barış ve huzuruna, bütün müminlerin tevbelerinin ve dualarının kabul edilerek arınma ve affedilmelerine vesile olmasını Cenab-ı Hakk'tan niyaz eder, saygılar sunarım.

HAKKI TAŞYÜZ

Kategoriler: