Iraklı Papağan

Üç Amerikan askeri, irakli yasli bir amcanin bakkalina girer alisveris yaparlarken Kahrolsun Amerika diye bir ses duyarlar. Etrafa bakinirlar ve sesin bir papaGandan geldiGini anlarlar. Bunun üzerine öfkeli bir sekilde irakli yasli bakkala, Bu papaGini buradan yok et... Yarin geldiGimizde görürsek seni mahvederiz derler ve yarin gelmek üzere çekip giderler.

Askerler gittikten sonra yasli bakkal kara kara düsünmeye baslar. Çünkü papaGanini çok sevmektedir. Bir yere götürüp birakmak içinden gelmez. Düsünüp dururken cami imaminin papaGani aklina gelir. Hemen imamin yanina kosarak basina gelenleri anlatir ve Hocam, eGer sakincasi yoksa papaGanlari deGistirelim der.

Hoca teklif üzerine kisa bir süre düsündükten sonra kabul eder ve papaGanlari deGistirirler.

Ertesi gün isgalci Amerikan askerleri dükkana geldiklerinde papaGini görünce öfke ile yasli bakkala çikisirlar: Biz sana bu papaGani yok edeceksin demedik mi? Yasli bakkal bu papaGanin dünkü papaGan olmadiGini söylese de inandiramaz. Amerikan askerlerinden birisi, Ben simdi anlarim bunun dünkü papaGan olup olmadiGini der ve papaGanin tekrarlamasini umarak baGirir:

- Kahrolsun Amerika.

Ses çikmayinca bu defa bakkal amca dahil birlikte baGirmalarini ister:

- Kahrolsun Amerika
Ses yok...

- Kahrolsun Amerika
Yine ses yok...

- Kahrolsun Amerika, diye askerler yine baGirinca papaGan dayanamaz dile gelir:

- Amin evlatlarim...