İNSAN TOPRAKTAN YARATILDI NASIL MI?

İNSAN TOPRAKTAN YARATILDI NASIL MI?

ALPEREN GÜRBÜZER

Topraktan geldik toprağa gideceğiz hep söyler dururuz. Cansız sandığımız toprak nasıl olurda can vermeye vesile olur? Soruları öteden beri insanoğlunu düşündürmüştür hep.
Bilindiği gibi toprakta eksi değerlerde karbon ve azot molekülleri vardır. DNA’ da ise eksi azot ve karbon, fosfor, hidrojen ve oksijenden kurulu bir düzen vardır. Şimdi diyebilirsiniz ki ne alakası var toprağın DNA molekülleri ile ilişkisi.. Toprağı incelediğimizde oksijen, fosfor ve hidrojen molekülleri, eksi değerli karbon ve azotla birleşerek, pekâlâ insan bedenini oluşturabilirler. Yeter ki DNA’ daki şifrelere bizim bilmediğimiz metafizik ötesi âlemden ‘ol’ emrini veren ilahi güç olsun. Bakın Allah(c.c) bu konuda şöyle buyuruyor; ‘’Allah nezdinde İsa’nın durumu Âdem’in durumu gibidir. Allah onu topraktan yarattı sonra ona ‘ol’ dedi ve o da oluverdi’’(Müminun 23-12) Yine Ayeti Celilede ; ‘’..Biz kendilerini yapışkan cıvık bir çamurdan yarattık’’ (saffat suresi 37 ayet11) diye buyurmakta.
Ayetlerden de anlaşılacağı üzere Rabbül Âlemin Hz. Âdem’in yaratılışında eksi değerli azot ve karbon molekülünü taşıyan toprakla DNA arasında ki bağı gözler önüne seriyor. Demek ki; Cansız gibi görünen şifreler bir anda ‘ol’ emri ile canlılık kazanabiliyormuş meğer. Ateistler bildiklerini okusalar da öteden beri savundukları hep ‘canlı canlıdan çıkar’ tezini çürüten ayetler bunlar olsa gerektir.
Ateistler iddialarında bununla da sınırlı kalmazlar, zira Hava annemizin Âdem’in eğe kemiğinden yaratıldığını da anlayamazlar hala. Oysa moleküler biyolojinin ortaya koyduğu genetik bilgilere baktığımızda genetik şifreleri adeta okuma cihazı dediğimiz bar koddan geçirerek yazgıya çeviren tek hücrenin kemik iliği hücresi olduğu görülecektir. Nitekim genetik laboraturlarda kemik iliği hücreleri alınarak başka ortamda tekrardan üretilebiliniyor da. Hatta asıl şifreler açılabilse bir insan yazgısı kayda geçirilebilir bile. Eğe kemiği insan kaburga kemiklerini ihtiva eder çünkü. Nasıl ki artı değerli iken karbon ve azot ölü (cansız) halde ise, eksi değer haldeyken de toprak canlılık kazanabilir pekâlâ. Burdan hareketle genetik şifreleri yazgıya geçirebilen kemik hücreleri ‘ol’ emri olmaksızın cansızsa, Allah’ın ‘ol’ emri ile yazgıya geçerek Âdemin kaburga kemiğinden hayat bulan Havva neden yaratılmasın ki. Allah herşeye kadirdir çünkü. Amenna saddak.
Velhasıl; Havva’nın yaratılış sırrı işte bu derin moleküler biyolojinin ince şifrelerinde gizli...
Vesselam.

çok güzel bir yazı
insanların kimisi zenci, kimisi sarı benizli, kimisi diğerinden farklı? bu farklılığın nedenide insan yaradılırken toprağının farklı farklı yerlerden alınmış olması değilmidir? bizde bulunmayan fakat daha önceki nesillerimizde bulunan bazı özellikler bizim tarafımızdan çocuklarımıza da aktarılmıyormu?

anlamasını bilene apaçık mesajlar var.
yeterki anlamasını bilelim

ellerine sağlık kardeşim.

paylaşımlarınız için teşekkür ederim

yazıya katkı verdiğiniz için tşkler.Allah razı olsun

eline emeğine sağlık kardeşim..

sizde çok sağolun.Allah razı olsun.

s.@ arkadaslar ben yaklasık 1 ayı gectı sıtenıze uyeyım ama hala bana hıcbır slayt yazı vesayır hıc bırsey gelmedı neden acaba. şimdiden tesekkurler...s.@

ve aleyküm selam
elimizden geldiğince sitemize yeni şeyler eklemeye çalışıyoruz, ama ne blog sistemimiz ne de forum sistemimiz aktif olarak kullanılmadığı için çoğu editörümüzün hevesi kırıldığından şu anda bu siteyi yönetmeye çalışan az sayıda kişi olduğu için sizlerin istediği gibi güzel şeyler ekleyemiyoruz.

Allah'ın c.c. izniyle sizler gibi değerli ziyaretçilerimizin sayesinde hevesimiz yeniden yerine gelerek istediğiniz gibi bir site olmaya çalışacağız.

Dualarınızı esirgemeyin, Allah'a emanet olun.
Selam ve Dua ile

Selam ve dualar tüm müminlerin üzerine olsun
Siteniz için dualarımız ve elimizden gelen birşeyler olursa inşç yardımcı olmak isteriz.Allah kelamı olan herşeyin devamı bizim boynumuzun borcudur.Bu yolda rabbim yar ve yardımcınız olsun.Şevkiniz ve azminiz kırılmasın selametle

ben de oldukça uzun süredir bu siteyi takip etmekteyim ;hemen hemen her gün bakıyorum desem yalan olmaz;aktifliği çok fazla değil belki ama olsun inş.zamanla çok daha güzel olacak herşey;selamlar;dualarımız sizinle

konu için de çok teşekkürler;)

Allah c.c. hepinizden razı olsun, bizlerde elimizden geleni yapmaktayız, sizlerinde desteğiyle çok daha iyi olacak herşey.

Selam ve Dua ile