Her Gün Bir Ayet-i Kerime...

RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAH'IN ADIYLA,

142-Insanlardan beyinsiz takimi: "Bunlari bulunduklari kibleden çeviren nedir?" diyeceklerdir. De ki: "Dogu da bati da Allah'indir. O, diledigi kimseyi dogru bir caddeye çikarir.

143-Iste böyle sizi, bütün insanlar üzerine adalet örnegi, hak sahitleri olasiniz, Peygamber de sizin üzerinize sahit olsun diye, dogru bir caddeye çikarip ortada yürüyen bir toplum yaptik. Sana önceden durdugun Ka'be'yi kible yapmamiz da yalniz peygamberlerin izinde gidecekleri iki ökçesi üzerinde geri döneceklerden ayirt etmemiz içindir. Elbette o, Allah'in dogru yola ilettigi kimselerden baskasina mutlaka agir gelecekti. Allah imaninizi zayi edecek degildir. Allah insanlara karsi çok sefkatli ve merhametlidir.

(Bakara)

RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAH'IN ADIYLA,

144-Gerçekten yüzünün gök yüzünde aranip durdugunu görüyoruz. Artik gönlünü ferah tut, seni hosnut olacagin bir kibleye yöneltecegiz. Haydi yüzünü Mescid-i Haram'a dogru çevir! Siz de ey insanlar, nerede bulunursaniz, yüzünüzü o yana dogru çeviriniz. Kendilerine kitap verilmis olanlar da süphesiz onun, Rablerinden gelen bir gerçek oldugunu kesinlikle bilirler. Allah, onlarin yaptiklarindan ve yapacaklarindan habersiz degildir.

(Bakara)

Bismillahirrahmanirrrahim

21-Allah: "Andolsun ki, Ben yenerim Ben ve peygamberlerim!" diye yazmıştır. Şüphe yok ki, Allah güçlüdür, daima üstün gelendir.

(58- MÜCADELE SURESI)

: “Sen yüzünü dosdoğru bu dine, Allah’ın fıtratına çevir. O, insanları ona göre yaratmış¬tır. Allah’ın yarattığının yerini tutacak bir şey yoktur. İşte sağlam din bu dindir. Ama in¬sanların çoğu bunu bilmez¬ler.” (Rum 30/30)