Gregorius'un Vasiyeti

Değerli arkadaşlar, uzun zamandır yazmak isteyipde yazamadığım şeyler var içimde, bunu zamanımın az olmasına veriyorum, ama bundan sonra İnşallah gereken ilgi ve alakayı göstereceğim.

TÜRK milleti olarak bugün bir hristiyan papazın vasiyetini yerine getiriyoruz, sevinilecek bir durum söz konusu değil, aklı selim olan bir insan içinde bulunduğumuz durumun ne kadar vahim olduğunu rahatlıkla anlayabilir.

Günümüzde herşeyin para, ekonomi ve maddiyat olması sebebiyle TÜRK milleti olarak yapmamamız gereken şeyleri yapıyoruz, aslında bu bir zorunluluk değil, sadece kolay yoldan nasıl bu engelleri aşabiliriz düşüncesidir. Bu engelleri kolay yoldan aştığımızda ise göremiyoruzki önümüzdeki engeller daha da büyük ve çetin olacak.

Yazılması gereken çok şey var (şahsi düşüncelerim) ama konuyu hemen bağlamak istiyorum, avrupa birliğinin kapılarını zorladığımız bu günlerde aslında açılması gereken başka bir kapı daha var.
Peki bu kapı neden kapandı???
Bu kapıyı kimler kapattı???
Nereye ulaşmak istiyorlar???
İşte şimdi bunlara değinmek istiyorum...

Fener Patriği Gregorius'un Vasiyeti:
1821 yılı Nisan ayında Padişah II.Mahmut tarafından, Yunan azınlığı ayaklandırmaya yönelik yazdığı mektup ele geçirildiği için, 'üzerindeki dini elbiseleriyle', Fener Patrikhanesi önünde astırılan, Fener Patriği Gregorius, Rus Çari Alexander'e göndermiş olduğu ve 'Gregorius Vasiyeti' olarak bilinen mektubunda ne diyor?
"Türkler'i maddeten ezmek ve yıkmak imkansızdır. Çünkü Türkler, Müslüman oldukları için çok sabırlı ve mukavemetlidirler.
Bu hasletleri dinlerine bağlılıklarından, kadere rıza göstermelerinden, devlet büyüklerine itaat duygusundan gelmektedir. Türkler'de evvela itaat duygusunu kırmak, manevi bağlarını parçalamak, dini duygularını zayıflatmak icabeder. Bunun da en kısa yolu, milli geleneklerine ve manevıyatlarına uymayan yabancı fikirlere ve hareketlere onları alıştırmaktır. Yapılacak şey, Türklere birşey HİSSETTİRMEDEN bünyelerindeki tahribatı tamamlamaktır."

Bizi neredeyse bizden daha iyi tanıyan bir papaz, Türkleri maddeten yıkmak imkansızdır diyor, lafa gelince mangalda kül bırakmayn bizler şu anda bu ve bunun gibi kişilerin oyunlarına kapılıyoruz. Şahsi fikrimi belirtmek istiyorumki Gregorius'un gözü arkada kalmamıştır. İstediklerinin bir kısmını başarmış.

Avrupalı olmayı, dünyanın en iyi eğlence merkezlerini ülkemizde barındırarak ünümüze ün katmayı, yurtdışında Türkiye denilince dansözlerimizle anılmayı sanırım bizler istiyoruz.

Bu kapının adı, Gregorius'un Patrikane kapısının önünde asıldığı o kapının ismi KİN KAPISIDIR. Peki ne zaman açılacak biliyormusunuz??? Bizlerden birinin, bir devlet büyüğümüzün o kapı önünde aslıdığı zaman gene o kapı açılacak.

Değerli arkadaşlar, dinimiz öyle yüce bir din. Kitabımız okadar yüce bir kitapken bizler kıymet bilemiyoruz, bu insanların amaçları belli, çevremizde bir bakalım, sizce ABD başkanının 11 EYLÜL saldırılarından sonra HAÇLI seferleri başlamıştır sözü bir tesadüfmüdür, Afganistana saldırımlası bir tesadüfmüdür, Irak'ın işgal edilmeside bir tesadüfmüdür?? Zamanında OSMANLI egemenliğinde yaşayan bu milletlerin işgali, ele geçirilmesi, ABD başkanının haçlı seferlerinin başladığını söylemesi tesadüfmüdür. Sonumuzu görmek okadar zormu???

Dirayetli olalım arkadaşlar, Dinimize değerlerimize sahip çıkalım, Elhamdülillâh MÜSLÜMANIZ diyorsak eğer, MÜSLÜMAN gibi yaşayalım ve ölelim.

Kategoriler: