ezan ı vakit download

ezan'ı vakit

Sevgili Kardeşlerim, bir yeni yılda daha sizlere hizmet edebilmenin haklı gururunu yaşıyoruz, Allah'a (c.c.) şükürler olsunki halen hizmet aşkı ile yanıp tutuşuyoruz. 2003 senesinden bu yana güncellenen ve gelişen programımızın son sürümünü burada tanıyabilir ve indirebilirsiniz, bu başlık altında ezan'ı vakit'in kullanımı ile ilgili temel bilgiler verilmektedir. Ezan'ı Vakit programı ücretsizdir, dilediğiniz gibi kopyalayabilir, kullanabilir, dağıtabilir, forum ve web sayfalarında paylaşabilirsiniz, ama programımız kesinlikle hiçbir kişiye ve kuruma belli bir ücret veya mal karşılığı satılamaz.
Program hakkında önerileriniz
şikayetleriniz ve istekleriniz için Buraya Tıklayabilirsiniz.

Programın ana ekranında AYARLAR butonuna tıklandığında aşağıdaki formu göreceksiniz, bu formda hangi şehire ait vakitleri görmek istiyorsanız değiştirebilir, okunacak olan ezanları test edip özelleştirebilir ve diğer ayarları seçebilirsiniz.

ayarlar

Şehir arama kutusuna tıklandığınızda seçmek istediğiniz şehire ait bir kaç harf yazdığınızda otomatik olarak konumlandırılırsınız, klavyeden şehir kutusunun içindeyken ENTER tuşuna basıldığında karşınızda aşağıdaki mesaj kutusu gelecektir, seçimi onaylarsanız varsayılan şehir seçtiğiniz şehir olacaktır.

şehir seçimi

Ayarlar formunun Diğer Ayarlar bölümünde programla ilgili bazı ayarları değiştirebilirsiniz. Programın her açılışında hadis gösterimi, Programın kapatılırken onay istemesi, Ezan okununmadan önce Winamp ve Media Player programlarının otomatik olarak kapatılması gibi alanları özelleştirebiliriniz.

Vakit Öncesi Uyarılar alanında ise Sabah, Öğle, İkindi, Akşam ve Yatsı vakitleri çıkmadan önce uyarı verilip verilmeyeceğini, eğer uyarı verilecekse kaç dakika önceden uyarı alacağınızın kayıtlarını girebilirsiniz.

diğer ayarlar

Eğer diğer ayarlar formundaki Açılışta Hadis Göstersin seçeneği işaretli ise aşağıdaki mesajı programın her açılışında görebilirsiniz, Ayrıca yeni Hadis okumak isterseniz sistem tepsisindeki program simgesine sağ tıklayıp Hadis Göster komutunu vererek de görebilirsiniz. Hadis gösterim süresi 30 saniyedir.

hadis gösterimi

Diğer Ayarlar bölümündeki Program Kapatılırken Onay İstesin seçeneği seçili ise çıkmadan önce aşağıdaki mesajı görürsünüz, Yes tuşuna basıldığında Program çıkışı onaylanır, eğer 5 saniye boyunca cevap alınamazsa otomatik olarak kapatılacaktır.

çıkış onayı

Ayarlar formundaki Vakit Öncesi Uyarılar da herhangi bir vakit için hatırlatma girildiyse, belirttiğiniz dakika öncesinde aşağıdaki gibi bir uyarı alırsınız.

vakit çıkması

Herhangi bir vakit ezanı okunurken karşınıza aşağıdaki gibi bir mesaj gelir, ezan'ı durdurmak isterseniz Yes tuşuna basabilirsiniz.

ezan okunuyor

Raporlar formunda dilediğiniz şehir veya şehirlerin başlangıç ve bitiş tarihi arasındaki raporunu alabilirsiniz, Şehir Ara kutusuna tıklayıp bir kaç har girdiğinizde otomatik olarak konumlandırılırsınız, yapmanız gereken tek şey şehir ve ya şehirlerin seçim kutusunu işaretlemek ve Ok simgesine tıklamak, daha sonra başlangıç ve bitiş tarihini seçin, son olarak da vakitlerin çıktısını hangi formatda istiyorsanız o formatı seçin ve Göster tuşuna basın.

raporlar

Ezan'ı vakit programında toplam 172 yerleşim birimi bulunmaktadır, istisnai durumlarda, yani sizler tarafından özel istekte bulunulduğunda bulunduğunuz mevkiinin ezan vakitleri programa aktarılabilir, bu gibi durumlarda bizlere BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilir ve istediğiniz şehri yazabilirsiniz.

ezan.vakti.com tarafından yollanan dosyayı Gözat simgesine tıklayarak seçtikden sonra Güncelle tuşuna bastığınızda yeni şehirin vakitleri veritabanına eklenecektir, Ayarlar formundan yeni eklenen şehiri bulabilirsiniz.

vakit güncelleme

Hakkında formunda ezan'ı vakit programı ve geliştiricinin notunu görebilirsiniz, Ayrıca programla ilgili versiyon bilgileride bu formda bulunmakdatır.

hakkında

Ezan'ı Vakit programında veritabanı veya program güncellemesi olduğunda bunu otomatik olarak algılar ve aşağıdaki yardımcı programı çalıştırır, bu program sayesinde veritabanı ve programınız devamlı suretle güncel tutulmaktadır.

güncelleme

Ezan'ı vakit Programı Hicri Tarihe göre hesap edilen özel günleri sizlere bildirir, programın her açılışında bu günler kontrol edilir. Aşağıdaki uyarıda Bugünün Aşure Günü olarak hesaplandığını görebilirsiniz.

günün önemi

Ezan'ı vakit Programı sistem tepsisine gizlenerek bilgisayarınızda ek bir yer kaplamaz, tüm işlemlerinizi sistem tepsisinde bulunan program simgesine sağ tuşla tıklayarak yapabilirsiniz.

sağ menü

Ezan'ı vakit Programının simgesinin üzerine mouse ile geldiğinizde çok hızlı bir şekilde vakitleri ve vakitlere ne kadar zaman kaldığını görebilirsiniz.

tray bar

Ezan'ı vakit Programı 3 farklı arayüze sahiptir.

Yeşil

yeşil

Gri

gri

Mavi

mavi

ezan'ı vakit programı tüm işletim sistemleri ile uyumludur ve test edilmiştir, programla ilgili herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız buraya tıklayarak lütfen bizlere ulaşınız, daha detaylı bilgi almak amacıyla sizlerle en kısa zamanda irtibata geçilecektir.

Aşağıda Ezan'ı Vakit Programı ile beraber kullanabileceğiniz ezan dosylarını bulabilirsiniz, programımızın Ayarlar formundan indirdiğiniz dosyaları seçerek hangi vakitde hangi ezan okunacak özelleştirebilirsiniz.

Abdulkadir Şehitoğlu'nun okuduğu ezanları aşağıdan indirebilirsiniz.

Sabah Ezanını indirmek için tıklayınız
Öğle Ezanını indirmek için tıklayınız
İkindi Ezanını indirmek için tıklayınız
Akşam Ezanını indirmek için tıklayınız
Yatsı Ezanını indirmek için tıklayınız
Tüm Ezanları indirmek için tıklayınız

İsmail Coşar'ın okuduğu ezanları aşağıdan indirebilirsiniz.

Sabah Ezanını indirmek için tıklayınız
Öğle Ezanını indirmek için tıklayınız
İkindi Ezanını indirmek için tıklayınız
Akşam Ezanını indirmek için tıklayınız
Yatsı Ezanını indirmek için tıklayınız
Tüm Ezanları indirmek için tıklayınız

İlhan Tok'un okuduğu ezanları aşağıdan indirebilirsiniz.

Sabah Ezanını indirmek için tıklayınız
Öğle Ezanını indirmek için tıklayınız
İkindi Ezanını indirmek için tıklayınız
Akşam Ezanını indirmek için tıklayınız
Yatsı Ezanını indirmek için tıklayınız
Tüm Ezanları indirmek için tıklayınız

Ezan'ı Vakit Programını indirmek için lütfen tıklayınız.

Kategoriler: 

Yorumlar

bende neden çalışmıyor diye tam kaldıracaktım sonra 2009 da güncellemek gerektiği aklıma geldi ki sitenizde yayınlamışsınız. Allah razı olsun diyorum.

web tasarım

Admin kardeş 2009 güncellemeyi yapamadım.
Programı tekrar indirmeme rağmen olmadı bana bir yol gösterir seniz seviznirim.
Allah Razı olsun.

S.A. Hanifi Bey
tam olarak nasıl bir sorunla karşılaştınız? Hata mesajı yada herhangi bir sorunu bildirirseniz daha çok yardımcı olabilirim.
Saygılarımla

A.S. Admin Kardeş; Hayır Programı tekrar kurdum düzgün bir biçimde çalışıyor siteden güncelleme yapmam gerektiği mesajını verdi namaz saatleri yok ama ben siteden güncelleme yapacağım alanı bulamadım selam ve dua ile... 2009 olarak belirtiğiniz programı kurdum namaz saatleri yok!!!

Tekrar S.A. Admin Kardeş
Bu sayfadan tekrar setup yapınca oldu, Allah Razı olsun artık bir sorun yok Çok şükür. Allaha Emanet Çalışmalarınızda başarılar Allah Yardımcınız olsun. Selam ve Dua İle...

ve as. Hanifi Bey
ezan programının eski versiyonunda
Ezan'ı vakit 2009 programını sitemizden indirip kurmanız gereklidir.
diye uyarı vermektedir, 2009 versiyonun indirip kurduğunuz ve çalıştırdığınız için çok memnun olduk.
Selam ve Dua ile

s.a öncelikle program icin cok tesekkür ederim 1 sene boyunca sorun yasamadan kullandim ama simdi 2010 girince saatler sifirladi sadece saat 00:00 da ezan okuyor yardimci olursaniz lütfen simdiden tesekkürler

admin usta 2008 versiyonunda ezan proğramı otomatik olarak bilgisayar açımca açılıyor idi 2009 versiyonunu kurdum fakat açışta başlamıyor proğramı açmam gerekiyor otomatik olarak nasıl başlatabilirim ?
işletim sistemi vindows vista

Sayın fotonuri kardeşim
inanın o kadar yoğun çaba içerisindeydimki programı hazırlarken kurulum esnasında bunu yapabilecek yeri atlamışım sanırım.
Manuel olarak şöyle yapabilirsiniz,
Masaüstündeki ezan'ı vakit kısayolunu sağ tuş kopyala yapın
ve daha sonra
Başlat > Programlar > Başlangıç menüsüne gelerek yapıştır komutunu verin.
Bilgisayarınız her açıldığında artık ezan'ı vakit programı otomatik olarak başlayacaktır.
Selam ve Dua ile

allah razı olsun hemen deniyorum teşekürler

S. aleyküm;
Programı Murat abinin sitesinde gördüm. İlk defa haberim oluyor ve hemen indirip kurdum.
Program çok güzel, sade ve tatlı bir arayüze sahip. Gayet işimi görüyor şu anda :)
Allah razı olsun diyorum. Çalışmalarınızın devamı dileğiyle.

Allah c.c. cümlemizden razı olsun kardeşim, dualarınızı esirgemeyin
Selam ve Dua ile

İsmail Mehmetoğlu http://ezan.vakti.com/contact iletişim formunu
kullanarak bir ileti gönderdi.

Bu program o kadar güzel ki anlatamam.Yapanlar o kadar eziyet
çekmiş.Çekmiş çekmesine de neden ezan vakitleri diyanetin ezan
vakitleriyle aynı değil.Lütfen çektiğiniz bu eziyet boşa
gitmesin.Diyanete muhalif olma gibi bir niyetiniz yoktur sanırım.Dikkate
alırsanız sevinirim...

---
İsmail bey öncelikle selamınaleyküm.
Güzel dilekleriniz için Allah c.c. razı olsun, çekilen hiçbir eziyet boşa çekilmemiştir biz bunun bilincindeyiz, ayrıca diyanet dediğiniz kurum sizin benim gibi insanlardan oluşmaktadır, 1982 senesine kadar diyanet de bu temkinli vakitleri vermekteydi ama daha sonra temkinleri kaldırarak vakitleri vermeye başladılar.
Sitemizde ve programımızda bulunan vakitler www.namazvakti.com adresli internet sitesinden alınmıştır, aynı adresli sitede konuyla ilgili bilgiler vardır, eğer dilerseniz okuyabilirsiniz.

Son olarak birçok kullanıcımız diyanetin vakitlerini istediği için programa şu anda diyanetin sitesinden verileri çekebilen bir modül hazırlanıyor, entegrasyon tamamlandıktan sonra hiçbirşey yapmanıza gerek yok, program kendisini otomatik olarak güncelleyecektir, güncelleme bittikten sonra vakitlerin nereden alınacağına dair ayarlamaları AYARLAR formundan yapabilirsiniz.

Dualarınızı esirgemeyiniz İsmail Bey.
S.A.

ÖNCELLİKLEN RABBİM YAPMIŞ OLDUĞUNUZ BU HZMETTEN DOLAYI SİZ YETKİLİLERDEN RAZI OLSUN.EZAN 2009 MUHTEŞEM YAPILMIŞ HEM DAHA HAFİFİ PC LERİ KASMIYOR HEMDE DAHA GUZEL VE KULANICININ KONFORU DÜŞÜNÜLMÜŞ LAKİN BİR KUSUR BULDUM BU HATAYI DUZELTME OLANAGINIZ VARSA VEYA BIR TAVSİYENİZ VARSA SEVİNİRİM HADİS EKRANI AÇILIRKEN UZUN HADİSLERİN ANCAK YARISINI OKUDUKTAN SONRA OTO KAPATMAKTA KENDİNİ BU KAPANMA SURESINI BIRAZ DAHA UZATMA OLANAGINIZ YOKMU OTO KAPANMASI GUZEL BİR İŞLEV ERKEN KAPANMASI RAHATSIZ EDİCİ..?

Allah razı olsun... Çok faydalı ve güzel bir uygulama olmuş...Tebrik ederim...

Arayüz konusunda Namaz süresi ve Kalan kısmı biraz karışıklık oluşturuyor kanımca. Tüm kalan süreyi bilmemiz çok önemli değil, bir sonraki namaz vaktine kalan süreyi bilmek yeterli kanımca...Ayrıca mevcut içinde bulunduğumuz vaktin hangisi olduğunuda belirtmek yerinde olur diye düşünüyorum. namazvakti.com sitesindeki yaklaşım bence oldukça yerinde. Aynı şekilde bir arayüz bence çok daha verimli sonuç verecektir. Umarım bu güzel yazılıma sponsorda bulabilirsiniz..

tekrar elinize sağlık...

Not: Sitenizde yer alan Google reklamlarında çıkan arkadaşlık, sitelerine linklerden pek hoşlanmadım.Bunları Google Adsense sayfasında rekabetçi reklam olarak işaretleyip sitede çıkmasını engelleyebilirsiniz (ben öyle yapıyorum)

Program kurulum ve sonrasında sürekli hata veriyor. autocad2007 ile çakışıyor galiba. Ne yapabiliriz?