Ezan'ı Vakit Android Uygulaması

Ezan'ı Vakit Android Uygulaması : 200'den Fazla Ülkeye Ait Ezan/Namaz Vakitlerini Gösteren Basit bir Uygulama.

İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Başta TÜRKİYE olmak üzere Dünya'nın 200'den fazla Ülkesine ait Namaz Vakitleri'ni Diyanet İşleri Başkanlığının sitesinden indirerek REKLAMSIZ olarak sizlerin istifadesine sunan, basit bir uygulamadır. Uygulamanın asıl amacı namaz vakitlerinin gösterilmesidir. Günümüzde akıllı telefonlar, bütün mekanlarda fütursuzca kullanıldığından Ezan'ı Vakit programı Dini bir simge ya da Dini bir ibare içermemektedir,Program ücretsizdir, kullanımı çok kolaydır, içeriğinde sadece vaktiler ve bir sonraki namaz vaktine kalan süre bulunmaktadır. İçinde bulunduğunuz vakit yeşil bir şerit ile işaretlidir. Widget ve alarm gibi özellikler arka planda pil ömrünü kısaltacağı için eklenmemiştir. Ezan'ı Vakit Uygulaması mobil cihazlarınıza kurulduğunda sizden hiçbir izin istemez, Telefonunuzda neredeyse hiç yer kaplamaz, önbellek kullanımı yok denecek kadar azdır, indirilen vakitlerin boyutu da 50-100Kb arasındadır. Android 4.0.1 (Ice Cream Sandwich API Level 14) sürümünden son sürümüne (Android11 API Level 30) kadar test edilmiştir, en eski cihazlarınızda bile çalışabilecek durumdadır.


NOT : Eski Android sürümlerinde "Google Play Services" uygulamasının mutlaka güncel olması gereklidir, aksi halde internet bağlantısı kurulamayabilir.

GENEL ÖZELLİKLER

• Ana Ekran'da ezan vakitlerinin hangi yerleşim yerine ait olduğunu gösterir.
• Miladi Takvimi gösterir.
• Hicri Takvimi gösterir.
• İmsak, Güneş, Öğle, İkindi, Akşam, Yatsı ve Kıble Saati bilgilerini gösterir.
• Bir sonraki namaz vaktinin hangi vakit olduğunu ve ne kadar süre kaldığını gösterir.
• Konum Ayarları simgesi içerir, hangi Ülke/İl/İlçe için namaz vakitlerini görmek isterseniz değişiklik yapılabilir.
• Ana ekran üzerinde sağa veya sola kaydırmanız durumunda ilgili yerleşim yerine ait önceki günlerin veya ertesi günlerin ezan vakitleri görülebilir. Farklı tarihlere ait günlerin namaz vakitleri ana ekranda GRİ renkte gösterilir. Farklı bir tarihte GERİ tuşuna bastığınız anda günün tarihine dönebilirsiniz.
• Vakitlerin güncelliğini yitirmesi durumunda cihazınızın internet bağlantısı varsa mevcut yerleşim yerine ait 1 aylık ezan vakitleri otomatik olarak indirilir, internet bağlantınız yoksa bağlantının bulunamadığına dair bilgi gösterilir.

Soru : Programınızda Reklam Yok, Neden bu uygulamayı yaptınız?
Cevap: Bu uygulama her şeyden evvel Allah c.c. rızası için yapılmıştır, kendim kullanmak için başka uygulamaları incelediğimde yorumlarda genel olarak yapımcılara reklamlardan dolayı çok fazla sitem edildiğini gördüm, namaz vakitlerine bakmak istiyoruz ama kötü reklamlar çıkıyor diye. Bu sebepten uygulamamda reklam barındırmak istemedim.
Windows uygulaması için 2002 yılından bu yana hizmet vermekteyim, Android içinde uygulama yapabilir miyim diye düşündüm ve sonunda yaptım. Aileme, arkadaşlarıma ve yakınlarıma gönderdim, çok olumlu sonuçlar alınca da tüm müslüman kardeşlerimle paylaşmak istedim. Windows uygulaması ihtiyacınız varsa sitemizden indirebilirsiniz.

Soru : Neden bazı özellikler yok.
Cevap : Öncelikle bu programı test için ve kendim için hazırlamıştım, sadece ihtiyacım olanı kadarını yaptım, tek ihtiyacım namaz vakitlerini öğrenmekti, benim gibi düşünen belki başkaları da vardır diyerek uygulamayı markete koydum. Aksini düşünenler için zaten mağazada oldukça fazla uygulama var.

Soru : Uygulamanıza nasıl destek olabilirim?
Cevap : Allah c.c. razı olsun diyerek en büyük desteği sağlayabilirsiniz, çok ama çok beğendiyseniz bağışta bulunabilirsiniz. E-Posta adresimizden iletişim sağlayabilirsiniz. Ya da ileride hizmetinize sunacağımız diğer uygulamaları kullanarak destek olabilirsiniz.

Ezan'ı Vakit Android Uygulaması Tanıtım Videosu

Kategoriler: